Santoku knife, 17cm, straight, fluted,black, 6.9053.17KB
MVR 1,208.20
Only 1 item left in stock!
footer_logos-uai-720×78
Guaranteed safe & secure checkout
Description
Key features
  • Perfectly suited for home cooking
  • Swiss made Santoku knife with fluted edge
  • Stainless, wear-resistant steel blade and synthetic handle
Elegant Knife with Synthetic Handle
Dimensions
Height: 17 mm
Length: 300 mm
Width: 48 mm